דיאטה ואימון כושר אישי

 

 

 

דיאטה זה מונח שמשתמשים בו אנשים אשר מעוניינים לרזות, אך בהיבט הקלאסי דיאטה זה מונח בעל משמעות רחבה יותר ככל שמדובר בדרך חיים, באימוני כושר בכלל ואימון כושר אישי בפרט.

 

היתרון של אימון כושר אישי על אימון כושר רגיל הוא בכך שבדרך כלל באימון כושר אישי המאמן קושר את מטרות האימון באופן הדוק לתזונה ונותן לך בין היתר טיפים לתזונה נכונה, תוך הקפדה שהתזונה תהיה קשורה לסוג אימון הכושר ולהשגת מטרות האימון.

 

תוכנית דיאטה נכונה הינה שילוב של תזונה נכונה ואימון כושר מותאם למטרות המתאמן המסוים. כאמור הצלחה של אימון כושר אישי תלויה מאוד לא רק באימון עצמו אלא גם בתזונה נכונה המורכבת מאוכל מזין הכולל בין היתר גם ויטמינים שיש בהם להגיע לתוצאה טובה ומהירה יותר.

 

 

ישנם מספר סוגי דיאטות:

 

תוכניות אימון הכוללות דיאטה למטרת ירידה במשקל, בהן מושם דגש בתכנית האימונים על ירידה במשקל באמצעות דיאטה דלת שומן. דיאטה זו אומנם מורכבת מכל קבוצות אבות המזון, אולם בחלק מהמקרים היא עשויה להיות נמוכה יותר בפחמימות ודגנים.

 

תוכניות אימון הכוללות דיאטה למטרת הגברת שריפת האנרגיה (שריפה קלורית), בהן מושם בין השאר דגש גם על העלאת יכולת הביצוע של המתאמן. דיאטה זו עשויה לשים דגש על צריכה של חלבונים ופחמימות.

 

תוכניות אימון הכוללות דיאטה למטרת בניית שריר, בהן מושם בין השאר דגש מיוחד לא רק על ירידה במשקל אלא גם על בנייה נכונה של רקמות שריר. דיאטה כזו עשויה לכלול יותר חלבונים כמו גם תזונה עשירה בפרוטאין על מנת להגיע להישג מרבי.

 

 

בכל אופן, ההמלצה שלנו היא לבחור בשיטת ההרזיה המתאימה ביותר אליכם, כאשר הגוף יקבל את כל אבות המזון הדרושים לו. בשילוב של תזונה נכונה ביחד עם אימון כושר אישי – אפשר להגיע לתוצאות המיטביות.

 

 

 

בחזרה לדף מאמרים