תפריט דיאטה - מהו ואיך מייצרים איזון בתפריט דיאטה?

 

תפריט דיאטה בימינו אינו אותו דף מודפס עם הנחיות למזונות קבועים שיש לאכול בכל ארוחה ביום, כמו פעם.
היום מדובר על סדר יום קולינרי מאוזן ומותאם לצרכים הספציפיים של כל אדם - צרכיו התזונתיים, צרכיו הרגשיים-פסיכולוגיים, סדר היום שלו ואורח חייו, ועוד.
התפריט חייב להכיל את כמות הפחמימות, החלבונים והשומנים הדרושים למשתמש בו כדי לשמור על בריאותו ולקבל את כל מה שגופו זקוק לו לשם תפקוד מקסימלי, אנרגיה טובה ויציבה לאורך היום והנאה מן התהליך.
מדוע הכרחי ליהנות מן התפריט? משום שתהליך הרזיה הוא עניין ארוך טווח עם עליות ומורדות וקשיים מסוגים שונים, המשפיעים על מצבו הרגשי והנפשי של היורד. כאשר תפריט הדיאטה מכיל מזונות שהוא אוהב לאכול, טעימים לו ומספקים אותו, הוא יוכל להתמיד בו ולחוש תחושות חיוביות כלפי תהליך הירידה.
דיאטה שאינה מתירה את כל סוגי המזון ואינה מתחשבת בהעדפותיו של היורד, סופה להיכשל, ובכך נוכחנו כולנו פעמים רבות בעבר.
תפריט דיאטה מאוזן ובריא לוקח בחשבון גם שיקולים רגשיים ונפשיים ונבנה יחד עם היורד, כאשר ניתנת תשומת לב והתייחסות להעדפות כגון - אוכל חם או קר, ירקות מבושלים, אפויים או חיים, מתוקים או מלוחים, ועוד.

איזה סוגים של תפריט דיאטה קיימים?

ישנם מספר סוגי תפריט דיאטה: הראשון, כפי שכבר הזכרנו, הוא תפריט דיאטה כללי שנקבע מראש ואינו מותאם אישית. סוג זה של תפריטים היה מקובל ונפוץ מאד בעבר, ולרוב תפריטי דיאטה אלו נהגו להגביל את כמות הקלוריות, הפחמימות, או השומנים בצריכה היומית. הסוג השני של תפריטים הוא תפריט דיאטה מתקדם יותר ומודולרי, המותאם באופן אישי לכל אחד.
בחצי שירה פיתחנו שיטה חדשה בה כל לקוח מקבל שלד כללי של תפריט, אך בפגישה הראשונה אנו מדריכים אותו כיצד למלא את השלד ולהתאים אותו אישית לצרכים ולהעדפות שלו. אנו מלמדים כיצד ניתן להמיר כל פריט בתפריט למזונות שאנחנו אוהבים, וכיצד ניתן לשלב בו אכילה במסעדות, שתיית אלכוהול וקינוח.

כתוצאה מן השימוש בשיטה שלנו, אנו רואים עלייה יפה בכמות היורדים המצליחים לעמוד לאורך זמן רב יותר בשינויים התזונתיים ולרדת במשקל היטב והרבה. 

הכנת ארוחות בריאות חצי שירה

מודולריות היא שם המשחק

כולנו עסוקים מאד, בימים אלה במיוחד, וטרודים בקשיי פרנסה, סידורים, טיפול במשפחה ובבית, ועוד. החיים המודרניים מעמיסים עלינו עוד ועוד מטלות, ואנו מתמודדים עם מגוון קשיים ואתגרים מדי יום. כאשר אנו רוצים גם לעבור לתזונה בריאה יותר ולרדת במשקל, פעמים רבות הדבר מעמיס עלינו מטלות נוספות ועלול להיות "הקש ששבר את גב הגמל". אז איך בכל זאת ניתן לערוך שינויים בתזונה שלנו לתזונה בריאה יותר ולהביא לירידה עקבית במשקל? הפתרון הוא מודולריות - גמישות של תפריט הדיאטה כך שניתן להמיר ולהחליף בו חלקים ומזונות באופן שיקל עלינו את ההכנות, יחסוך לנו זמן ועיסוק מיותר בתפריט ויאפשר לנו לחיות איתו בשלום לאורך זמן רב. 

לכן כחלק משיטת חצי שירה, בנינו תפריט דיאטה מודולרי וגמיש שמצורפת אליו רשימה של תחליפים אפשריים לכל קבוצות מזון, המופיעים עם סימון יחידות ברורות של פחמימות, חלבונים ושומנים.
לדוגמא - ברשימת קבוצות המזון באתר חצי שירה (רשימה הפתוחה רק ללקוחותינו), ניתן לגלות בקלות כי חצי גביע גבינת קוטג' 3% המופיע בתפריט מהווה מנת חלבון אחת, וניתן להחליפה במנת חלבון אחרת מן הרשימה. שיטה זו מאפשרת להבין את מרכיבי התפריט לעומק, ללמוד מהי תזונה בריאה ולהפנים אורח חיים בריא ומאוזן. זוהי שיטה קלה מאד לתפעול, פשוטה ונוחה ליישום לאחר הסבר קצרצר, שכל אחד יכול להיעזר בה למטרת אימוץ אכילה בריאה יותר ואם יש צורך, למטרת הורדה במשקל.

אוכל בריא


האם תפריט דיאטה מספיק כדי לרדת במשקל?

כן, תפריט דיאטה מגוון, מותאם אישית ומודולרי מספיק כדי לרדת במשקל אם אתם אכן מקפידים להיעזר בו בתזונתכם היומיומית. מי שיאכל בדיוק מה שכתוב בתפריט דיאטה שנבנה לו, ירד במשקל בסופו של דבר. אך אנחנו בני אדם ולא רובוטים ממלאי הוראות, ולא תמיד אנו מצליחים לעמוד ב-100% מהזמן בתפריטי הדיאטה שלנו. כולנו חווים ימים יותר ופחות טובים, עליות ומורדות. זה טבעי וקורה לכולם.
תהליך ירידה במשקל כשמו כן הוא, תהליך. הוא אינו דרך ישרה, אלא דרך פתלתלה עם סיבובים חדים. גם אם נכנסנו לתהליך בהתלהבות ושמחה, ייתכן שבהמשך נמצא את עצמנו נופלים מן הדרך באחת הפניות, אוכלים אחרת בסופ"ש, באירוע או במסעדה ממה שתכננו ורצינו.
כאשר זה קורה, סילחו לעצמכם והמשיכו הלאה, לא קרה כלום. נפילה קטנה לא מבטלת את כל מה שעשיתם עד כה, ולא מונעת מכם להמשיך להישגים נוספים והמשך ירידה במשקל. 
כדי לסייע לכם להתרומם, לנער את עצמכם ולהמשיך הלאה, אנו מספקים תמיכה אישית וקבוצתית רגשית, במגוון אמצעים וערוצי תקשורת. תמיד תוכלו לקבל מאיתנו מסר מרגיע ומעודד, הדרכה נוספת או טיפים להמשך הדרך. 

לקבלת פרטים לגבי שיטת ההרזיה שלנו - ניתן ליצור קשר באמצעות טלפון 09-8858565 או על ידי השארת פרטים

 

 

בחזרה לדף מאמרים

 

 

 

הרשמה לאתר בחינם צרו קשר