דיאטה מהירה - למה היא לא טובה לבריאות

 

דיאטה מהירה - המונח הכל כל ידוע לשמצה בקרב אלו הסובלים מהשמנה. רבים הם אלו הפונים אליי ומתעניינים לגבי נושא דיאטה מהירה והמשמעות שלו.

 

 

הנושא בדרך כלל עולה כשהמתעניינים שואלים כמה אפשר לרדת במשקל בשבוע / חודש, לכולם אני עונה את אותה התשובה, שהירידה במשקל היא אינדיבידואלית ותלויה בפרמטרים שונים הקשורים לפרמטרים הבאים:

  1. האם משלבים ספורט ביחד עם הירידה במשקל או שלא, כמובן שבמידה ומשלבים ספורט ביחד עם הדיאטה המאוזנת (ובלי קשר לשיטת דיאטה מהירה) אז קל יותר לרדת במשקל.
  2. דיאטות שעבר הגוף (כי גוף שעבר דיאטות רבות ובעיקר סוגים שונים של דיאטה מהירה כמו דיאטת כאסח ועוד סוגי תזונה לא בריאה - סובל ממצב של התנגדות לשינויים ו"מסרב" לרדת במשקל במשך תקופת מה).
  3. מצב גופני קיים - יש אנשים שיש להם בעיות בריאותיות שמקשות עליהם לרדת במשקל, למשל בעיה של בלוטת התריס והם מתקשים להיכנס למצב של ירידה במשקל, אנשים אלו נוקטים לעיתים בשיטה מזיקה של דיאטה מהירה, כפי שאפרט בהמשך.
  4. פרמטרים נוספים שקשורים במישרין או בעקיפין לתהליך.

 

ואולם אני מסבירה לכל המתעניינים שמחקרים מוכיחים שיש שתי דרכים עיקריות לרדת במשקל: ירידה באמצעות תזונה בריאה וירידה באמצעות דיאטה מהירה.

 

מרבית המתעניינים מעדיפים (כמו מרביתנו) לעשות קיצורי דרך. המונח דיאטה מהירה קורץ לרובם, הם חושבים לעצמם שאם הם ינקטו בגישה של דיאטה מהירה הם ירדו במשקל צ'יק צ'ק ובתוך זמן קצר יגיעו למשקל היעד שלהם ואחר כך הם כבר יתמודדו עם התוצאה שנגרמת מהתהליך של דיאטה מהירה.

 

דיאטה מהירה

 

החיסרון הגדול ביותר בתהליך של דיאטה מהירה הוא העובדה שקשה מאוד לשמור על ההישג, הסיבה לכך היא שמצב של דיאטה מהירה גורם לגוף להיכנס בדרך כלל למצב של כאילו הוא נמצא בהרעבה עצמית. במצב כזה הגוף מתחיל לפעול בצורה שונה מאיך שהוא בנוי והוא מתחיל לאגור חלק מהדברים שהוא צריך, בד"כ מדובר באגירה של אותם מרכיבים שחסרים באותה דיאטה מהירה. למשל דיאטה שהיא דלת פחמימות או חלבונים עשויה לגרום לגוף לרדת יפה במשקל, בעוד שברגע שמגיעים לשלב שבו מסיימים עם דיאטה מהירה וחוזרים בחזרה ל"מציאות" - הגוף, שאינו רגיל כבר לעכל פחמימות או חלבונים או כל דבר אחר שחסר בו במסגרת של דיאטה מהירה - מתחיל לאגור הכל ומהר, וזו הסיבה שאנשים שמסיימים דיאטה מהירה ומתחילים לאכול - מתנפחים נורא מהר ועולים נורא מהר במשקל.

 

לסיכום אבקש להדגיש ולהבהיר כי דיאטה מהירה אינה בריאה ואינה מומלצת על ידי טובי המומחים בתחום התזונה בארץ ובעולם, מאות לקוחותינו יורדים במשקל בצורה בריאה ומאוזנת וזו ההמלצה הטובה ביותר שאני יכולה לתת לכם.

 

 

בחזרה לדף מאמרים

 

 

הרשמה לאתר בחינם צרו קשר