שואלים את שירה – שאלות ותשובות

 

למה החלטת להיחשף בטורים שלך?

החלטתי לשתף את הקוראים בתהליך ההרזיה המדהים שעבר עליי בשנים האחרונות במטרה לעודד הרבה אנשים אחרים, שנמצאים עכשיו במקום שבו הייתי קודם, לתת להם תקווה ומוטיבציה.

מה הגובה שלך?

1.71 מ'

בת כמה את היום?

אני בת 36.

האם את אמיתית?

אני מאוד אמיתית, נולדתי בישראל, חייתי בישראל רוב חיי (וגם בחו"ל כמה שנים), וכיום אני גרה בהרצליה.

למה לדעתך היו בזמנו רבים שחשבו ש"חצי שירה" היא דמות פיקטיבית?

אנשים רבים מתקשים להאמין שאפשר לרזות ולעבור שינוי מדהים של ירידה במשקל, ללא ניתוח או פעילות כירורגית אחרת, ולכן רבים מהם חושבים שזהו עוד סיפור מפוברק שנועד למטרות פרסומיות או שיווקיות של גוף מסוים.

מה עם עודפי העור? האם לאחר הדיאטה שלך עשית ניתוח כלשהו להסרתם?

מעולם לא עשיתי שום ניתוח הקשור לדיאטה / עודפי עור / קיבה. עודפי העור לא נעלמו לגמרי, אך עם הזמן במכון הכושר ועם הרבה תרגילי חיטוב מצב העור משתפר משבוע לשבוע.

רשמת שכיום הדיאטה אינך אוכלת בכלל המבורגרים ופיצות, האם אינך פנאטית מדי?

את הדיאטה שלי סיימתי, אני כבר לא צריכה לרזות והיום אני אוכלת הכל. יש סוד אחד בשמירה על המשקל, לאכול במידה ולשמור על תכנון. מספר פעמים בכל חודש אני יוצאת למסעדות טובות ואוכלת בדיוק כמו חבריי לשולחן; המבורגר, סטייק, וגם צ'יפס וקינוח. אני יודעת שזה פעם בשבוע-שבועיים ולא יותר מכך ולכן אני יכולה להרשות לעצמי להנות ממאכלים עתירי שומן פעם בכמה זמן.

כיצד התגברת על בולמוסי האכילה?

לאחר מספר חודשים בדיאטה, גופי התרגל לכמויות פחות גדולות של אוכל, ולכן היה גבול לכמות האוכל שיכלה קיבתי לקבל. תוך כדי תהליך ההרזיה הבולמוסים נעלמו, היות שלמדתי לאכול בכל 3 שעות ולא נתתי ולו את הצ'אנס הקטן שהגוף יהיה רעב.

מה את עושה כשאת רעבה בלילה?

אני תמיד מעדיפה לאכול עוד תפוח, עוד פרוסת לחם, אולי לחתוך לעצמי סלט, אבל בשום אופן לא אלך לישון רעבה או כשבטני מקרקרת.

כל כמה זמן את הולכת למכון כושר?

אני מקפידה ללכת למכון הכושר לפחות 4-5 פעמים בשבוע. כשאני הולכת יותר מכך אני מרגישה חלשה ולכן מעדיפה לעשות אימון קצת יותר ארוך ופחות פעמים בשבוע. הגזמה לשני הצדדים אינה טובה.

ממה מורכב האימון שלך במכון הכושר?

אימון מורכב מ-50 דק' אירובי (אני אישית מעדיפה את ההליכון, אבל זה אינדיבידואלי לכל אחד), וכן 20-30 דק' חיטוב (משקולות לידיים, מכשירי בטן, כפיפות בטן ומכשירים שונים נוספים).

למה לא כתבת באיזה קבוצה ירדת במשקל?

כי הטור שלי היה טור אישי ולא מדור פרסומי. אכן השתייכתי בתחילת הדרך לאחת מבין מיני קבוצות הרזיה, ועד היום אני רוכשת תודות למדריכה שליוותה אותי. בשלב מסוים החלטתי מטעמים אישיים לעזוב את הקבוצת הרזיה ומאז ועד היום הורדתי מעל ל-21 ק"ג לבדי.

מה הסוד שלך?

בכל תהליך ההרזיה והשמירה על אורח חיים בריא שעברתי אין לי סוד אחד, יש לי הרבה. שני הסודות הכי חשובים הם תכנון נכון וכוח רצון.

האם את ממשיכה עדיין בדיאטה?

כיום אני לא בדיאטה, אני שומרת על המשקל באופן תמידי. לאחרונה שיניתי את היקף הפעילות הגופנית שלי ואני מתאימה את תזונתי בהתאם.

האם את טוענת שכולם צריכים להיות רזים?

אני בפירוש לא חושבת שכולם צריכים להיות בדיאטה או רזים. אנשים קודם כל צריכים לאהוב את גופם ולהיות שלמים איתו. כמובן שעדיף לשמור על משקל בטווח הבריא וכמובן שאם ישנן מחלות נלוות כמו סכרת, כולסטרול וכו', רצוי מאוד לשמור.

יש אנשים שעלולים לחשוב שאת מדרבנת בחורות להיות אנורקסיות

ממש לא, אני בעצמי אינני אנורקסית, את תהליך ההרזיה שלי סיימתי, אני נגד הרעבה עצמית ונגד ההערצה הבלתי פוסקת לרזון חולני. אבל אני גם מאמינה שהשמנה היא המגיפה של המאה ה-21 ואני ממציאה כל הזמן דרכים כדי לעזור לאנשים להילחם במגיפה הזו.

כמה זמן עבר מאז שהתחלת את הדיאטה ועד שסיימת אותה?

התחלתי את הדיאטה במהלך 2004, בשנה הראשונה ירדתי 50 ק"ג, לאחר מכן ירדתי עוד 21 ק"ג במשך כשנה וחצי. בסופו של דבר התהליך כולו ארך כשנתיים וחצי.

כמה זמן את כבר מחזיקה במשקל החדש?

אני רזה מזה כשש שנים, כשבין לבין רזיתי עוד כמה ק"ג ספורים. אני מחזיקה במשקל הנוכחי מזה כארבע שנים.

כמה שקלת ביום החתונה שלך?

ביום חתונתי הייתי עדיין בעיצומו של תהליך ההרזיה שלי ושקלתי באותו היום כ-73 ק"ג.

למה לא כתבת בטורים שלך מהו התפריט היומי שאת אוכלת?

תפריט יומי הינו דבר אישי ביותר, ומותאם לכל אחד על פי צרכיו, אורח חייו, פעילותו הגופנית וסדר יומו. בשום אופן אסור לי להמליץ סתם כך על דיאטה מסוימת או תפריט מסוים מבלי להכיר את הבן אדם ואת נתוניו.

למה הטורים הראשונים היו יותר מפורטים ומרגשים?

הטורים הראשונים תיארו את חיי לפני הדיאטה ובמהלך תהליך ההרזיה שלי. הם היוו היכרות איתי ועם מצבי, בטורים שלאחר מכן שיתפתי בעיקר ברגשות, חוויות, עליות ומורדות בתהליך הירידה במשקל.

למה שנאת את עצמך כשהיית שמנה?

מעולם לא שנאתי את עצמי, לא כשהייתי שירה השמנה ולא באף שלב אחר. שנאתי את איך שהסביבה קיבלה אותי ואת החוויות שנאלצתי לעבור בגלל היותי שמנה.

האם היית יוצאת היום עם מישהו שהוא כל כך שמן כמו שאת היית?

כחלק מהתהליך למדתי להסתכל על בן אדם בצורה יותר עמוקה מעבר למראה חיצוני. אני אמנם נשואה באושר, אבך אם הייתי רווקה והייתי פוגשת אדם שמן מאוד, שהיה מוצא חן בעיני, הייתי יוצאת איתו ללא היסוס.

למה הטור שלך הסתיים?

הטור היה מובנה מן ההתחלה לפרקים ספורים, שיתארו את תהליך הירידה במשקל ואת החוויות שלי כנערה ובחורה שמנה ולאחר מכן את החוויות שלי כרזה. בדיוק מהסיבה הזו קם האתר שבו ניתן ליצור עימי קשר מעבר לטורים.

אני שמנה מאוד ושוקלת מעל 150 ק"ג כל חיי, האם גם אני יכולה לעשות את השינוי?

השינוי שעברתי לא באמת קשור להשמנה, דיאטה או הרזיה. מדובר בשינוי נפשי שכל אחד יכול לעשות, ללא יוצא דופן. דרושה הרבה התמדה, הרבה כוח רצון והרבה כוח נפשי כדי לבצע שינוי אמיתי.

על איזו פעילות גופנית את ממליצה?

לכל אחד מתאימה פעילות גופנית אחרת, בהתאם למצבו. באופן כללי רצוי לשלב בין פעילות אירובית לאנאירובית כדי להגיע לתוצאות מקסימליות ולרדת במשקל או לשמור עליו.

למה פנית ללמוד את תחום התזונה?

כחלק מהתהליך הירידה במשקל, הבנתי שיש עוד המון דברים שלא ידועים לי על הגוף שלי. נושא התזונה סיקרן אותי עד מאוד ורציתי ללמוד עוד כדי לעזור לאנשים רבים ולתת להם מניסיוני ומהידע שלי.

למה את מתעקשת לקרוא לעצמך חצי שירה?

חצי שירה זהו כינוי שדבק בי החל מיום חתונתי, כשאחד האורחים נפעם לראותי רזה לאחר הדיאטה. כך גם היה שם הטור שפורסם וכך מצאתי לנכון לקרוא לאתר שלי וזה הפך לשם המסחרי שלי.

 

רוצה גם לשאול את שירה שאלה? לכניסה לפורום לחצו כאן