לא מתגעגעת לחצי השני

 

שירה וסרמן איבדה מחצית ממשקלה — ומצאה זוגיות, עבודה וביטחון עצמי. וגם שוקולד שבא בקוביות במקום בחפיסות

 

גיל: 31

מצב משפחתי: נשואה + ילדה בת שנה

מקום מגורים: הרצליה

עיסוק: מנהלת את חברת "חצי שירה", להנחיית קבוצות ושירותי און ליין לתמיכה בהרזייה

 

huge

אם שכחתם איך נראיתי לפני שהכל התחיל...

בימים ה"טובים" שירה וסרמן יכלה לחסל ארבע חפיסות שוקולד בלי למצמץ. "השיא שלי היה כשהגעתי למשקל של 140 קילו ולמידה 58. כשהייתי נכנסת לחנות בגדים המוכרות היו מציעות לי, במבט מלא רחמים, בגדים של דודות. האנשים שסביבי לא הבינו למה אני לא לוקחת את עצמי בידיים ועושה שינוי. מבחוץ זה נראה כאילו אני מעוללת את זה לעצמי. מי שלא נמצא במקום הזה, לא יכול להבין עד כמה קשה לשנות חשיבה של אדם שמן".

 

איך התחולל השינוי?

 

"דווקא מאירוע בנאלי. אכלתי סנדוויץ' מקולקל, שהשבית אותי לכמה ימים. בימים האלה חשבתי על כל הדברים שאני מפסידה בחיים, על החלומות שהיו לי ולא יתגשמו, כמו זוגיות ועבודה טובה. צריך להבין שהייתי שמנה מגיל ארבע, לא ידעתי מה זה להיות רזה, אף פעם לא נכנסתי לחנות בגדים רגילה וקניתי מה שבא לי. גם בריאותית היה לי לא קל: הייתי מגיעה לרופא עם כאב גרון והוא היה אומר 'תרזי, זה יעבור'. הכול היה קשור למשקל".

 

וסרמן נכנסה לתהליך הרזיה אובססיבי. "הורדתי לגמרי את המתוקים, שהיו החולשה הגדולה שלי. בשביל שמנים אוכל מהווה איום, לכן לכל מקום שהלכתי לקחתי איתי את האוכל שלי, כי פחדתי שלא יהיה לי מה לאכול. עם הזמן הרפיתי והתחלתי להתמודד עם החיים שבחוץ, עם המזון הרגיל שנמצא בכל מקום".

 

כולם עושים דיאטות. למה דווקא את הצלחת?

 

"השינוי נעשה בגיל צעיר יחסית, כשהגוף עוד לא היה רווי בדיאטות, ומרגע שהחלטתי, באמת התמדתי. הצבתי את הירידה במשקל במקום הראשון, בראש סולם העדיפויות, כדי להציל את החיים שלי. אגב, זה היה ממש לא קל. ב־12 הקילוגרמים הראשונים בכלל לא שמו לב שרזיתי, מרוב שהייתי גדולה. במשך שנתיים וקצת ירדתי 70 ק"ג, מהם 50 ק"ג בשנה הראשונה".

 

מה השתנה בחייך כשהפכת לחצי שירה?

 

"הכול. מצאתי זוגיות, החלפתי עבודה, הפכתי לעצמאית והביטחון העצמי שלי השתפר פלאים. הכרתי את בעלי כששקלתי 82 ק"ג ועד החתונה ירדתי 10 ק"ג נוספים. לפני הלידה של בתי הגעתי למשקל החלומי שלי: 65 ק"ג ומידה 38. הגזרה החדשה מאוד תרמה לדימוי העצמי שלי. אין לי בעיה להעביר סדנאות, לדבר מול קהל, להביע את מה שאני מאמינה בו ולעזור לאנשים שנמצאים במצב שבו הייתי בעבר".

 

והפחד להשמין מרחף כל הזמן מלמעלה?

 

"אני ממשיכה לעבוד מאוד קשה והולכת שש פעמים בשבוע למכון כושר. הלכתי ללמוד תזונה טבעית ואנשים מתייעצים איתי בענייני תזונה ומשקל. למרות השינוי, אני מאוד אוהבת לארח ואופה דברים נהדרים, כי קינוח צריך להיות קינוח. מצחיק לראות את תגובות האנשים, הם בטוחים שאגיש להם סלט ירוק ומתענגים על סופלה שכבות מפנק. ההלם שלהם הוא הניצחון המתוק שלי".

 

ומה עם החולשה לשוקולד?

 

"היום אני אוכלת הכול. הבנתי שזה עניין של העדפה. אצלי שוקולד הוא נקודת תורפה, ולמדתי לשים לעצמי גבולות. במקום לאכול ארבע חפיסות אני אוכלת כמה קוביות".

 

הטיפ של שירה "תאמינו שאתם מסוגלים ואל תהיו שבויים בקונספט של 'אני שמן'. קחו את ההחלטה עם כל הלב, אחרת תחוו הרבה כישלונות מייאשים".

 

 

 

 

 

 

חזרה לעמוד "סיפור דיאטת המהפך של שירה"

 

חזרה לעמוד "חצי שירה בתקשורת"