מחפשים דרך להרזיה מהירה?

בעולם של ימינו המאופיין בפתרונות אינסטנט , פתרונות מידיים לכל בעיה, אנו מוצאים עצמנו מחפשים פתרון מהיר גם לבעיית ההשמנה.

אנשים רבים מחפשים פתרונות מהירים לירידה במשקל, הרזיה מהירה, דיאטת כסאח שתאפשר הרזיה משמעותית במהירות.

אפשר להבין את הנטיה של כולנו לחפש איך אפשר לרזות מהר, להשיל מספר גדול של קילוגרמים במהירות - אך בקלות, ללא תחושת רעב, ללא ויתור על פינוקים ונשנושים... "לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה".

יחד עם זאת אנו מדברים על גוף האדם, מכונה מתוחכמת המסוגלת לעשות המון, כולל לשמור על בריאות הגוף, איזון בין מערכות שונות בגוף ומצב מיטבי בכל עת.

אחת המערכות המתוחכמות ביותר בגופנו היא מערכת חילוף החומרים.

אנו מכירים את חילוף החומרים בגוף בהקשר של הרזיה ודיאטה. אנו נוטים לתרץ משקל עודף ולומר "יש לי חילוף חומרים איטי" - אבל מערכת חילוף החומרים בגוף אחראית להרבה יותר מאשר רק משקל הגוף.

הגוף שלנו בנוי לאפשר המשך תיפקוד ושמירה על בריאות המערכות החיוניות בגוף גם בתנאים של מחסור במזון.

כשהגוף מקבל פחות אוכל הוא לומד להסתגל במהירות. מערכת חילוף החומרים מאיטה עצמה והגוף משתדל להפיק את המיטב מכמות המזון המעטה.

וזו בדיוק הבעיה כשעושים דיאטה מהירה במטרה להשיג הרזיה מהירה.

כשאנו מרעיבים עצמנו ונותנים לגוף כמות קטנה של קלוריות ליום, הגוף לומד להפיק מכמות הקלוריות הזעומה את המיטב, פשוט כדי לשמור על הבריאות ולאפשר לכל המערכות החיוניות בגוף להמשיך לקבל את כל הנחוץ להמשך פעילות תקינה.

כך אמנם מושגת הרזיה מהירה (שכוללת בעיקר אובדן מים ומסת שריר) אבל הגוף מרגיש כאילו אנו חיים במחסור, כאילו אין לנו די אוכל, מה שגורם לתגובת היו -יו.

מיד כשנסיים את תקופת הדיאטה המהירה, ברגע שנאכל מעט יותר מאשר תוכנית ההרזיה המהירה בה דבקנו - תתחיל השמנה.

בואו ניקח דוגמא.

דיאטת כסאח של 800 קלוריות ביום, דיאטה דלה שהיא בעצם סוג של הרעבה עצמית, אמנם תשיג הרזיה מהירה. הקילוגרמים יירדו ותהיה גם ירידה בהיקפים ומספרי הבגדים.

כשנעלה את כמות הקלוריות ליום ל- 1000 לדוגמא (עדיין כמות קלוריות נמוכה הנחשבת סוג של דיאטת כסאח והרעבה), ירגיש הגוף שיש לו פתאום - שפע. יש לו פתאום 200 קלוריות יומיות שהוא התרגל שאין לו.

אותם 200 קלוריות יתורגמו לשומן.... פשוט.

מעבר לעובדה שדיאטות להרזיה מהירה מכילות בדרך כלל לא מספיק תרכיבים תזונתיים, להם הגוף זקוק מדי יום על מנת להמשיך לתפקד באופן מיטבי ולשמור על הבריאות, מהווה דיאטה מהירה גורם שיפעיל את אפקט היו-יו (הרזיה - השמנה - הרזיה - שמנה וחוזר חלילה).

אנשי מקצוע הבקיאים בתחום מציעים לאמץ דיאטה מאוזנת שמחנכת לאכילה נכונה, מתוך שליטה שתאפשר השגת משקל היעד בפרק זמן שאינו קצר מדי.

התוצאה בדרך זו היא הרזיה הדרגתית ומבוקרת ללא סיכון או פגיעה במערכות הגוף השונות.

הרזיה שתאפשר השגה של משקל היעד תוך פרק זמן ארוך יותר.

אבל - הסיכוי לשמור על המשקל הרצוי לאורך זמן עולה משמעותית - ופה עיקר העניין.

הרזיה הדרגתית תוך אימוץ הרגלי אכילה נכונים - בונה תשתית להמשך החיים. תשתית
תשתית לחיים במשקל הרצוי.

וזה מה שבעצם כולנו רוצים. לא?

מעוניינים לקבל עוד מידע?
הקליקו למידע נוסף בנושא דיאטה להרזיה מהירה.

בחזרה לדף מאמרים