נועה השילה ממשקלה 38 ק"ג בקבוצת הרזיה של חצי שירה

 

נועה השילה ממשקלה 38 קילוגרם

 

נועה, ספרי לנו על עצמך

שמי נועה ברקוביץ, בת 24, במקור מיהוד.

 

כמה ק"ג ירדת ובכמה זמן?

סך הקילוגרמים שירדתי בשיאי הוא כ-38 ק"ג. הירידה עצמה הייתה במהלך שנה אינטנסיבית בחיי, ומאז שנה נוספת עם ירידות ועליות קטנות, שמירה על ההישג, וניסיון להישאר תמיד עם היד על הדופק. גם כשמרגישים שקצת מאבדים שליטה, להגיע לפגישות, ליצור קשר עם שירה ומהר לחזור אל דרך הישר, כדי לא להחמיר את המצב.

 

איך עשית את זה?

בניגוד לכל מיני דיאטניות שאמא שלי הייתה גוררת אותי אליהן כילדה, שירה נראתה לי אמינה כי היא מבינה שלעודף משקל, ובמיוחד לבחורה צעירה, יש יותר השלכות מאשר שמלה שלא יושבת טוב על הגוף. הגעתי אל שירה בנקודת שפל של חיי, ואני זוכרת היטב אפילו ילד קטן שעשה לי פרצופים ברחוב לפני שנכנסתי אליה לפגישה הראשונה. בן אדם שסובל מעודף משקל דרסטי הוא אדם רדוף, שהעיניים נחות תמיד עליו כשהוא נכנס למקום. רק אדם שהיה שמן ככה בעצמו, ידע במה מדובר. אי הנוחות התמידית, הידיעה שהחיים שלך תמיד יהיו שונים משל אנשים אחרים סביבך- זה עונש. הבטתי במראה יום אחד, והתחלתי לבכות. לא כקלישאה, אלא מהבנה שעשיתי לעצמי נזק מטורף. אני- לא הגנים שלי, לא חטיפים שמציעים לי, לא מה שההורים שלי האכילו אותי כילדה. אין לאף אחד תירוצים אמינים להגיע למשקל עודף כה גבוה. הבטתי לעיניים דומעות בבבואת המראה, והבטחתי לעצמי שעכשיו אני אתקן את זה. רק ככה נרגעתי. אין שום קסם לדיאטות, ואני האחרונה שאספר שהיא עברה לגור בחדר כושר או נשנשה רק גזרים. השינוי הוא בראש, ועבורי, זאת הייתה שאלה של תעדוף. לפני כל ארוחה "לא נכונה" או כוס קולה אחת יותר מדי, שאלתי את עצמי האם זה שווה את ההשלכות שאני חיה. התשובה הייתה לא, פעם אחר פעם. אפשר להוריד במשקל, אפשר לאכול במסעדות הרבה תוך כדי (אלוהים ושירה גם יחד יודעים שזה מה שאני עשיתי :)), השאלה היא של בחירות. לברר מה יש במנה, לוודא שאתה מודע למה שנכנס לך לפה, ואפילו אם הוא משמין- להרשות לעצמך, אבל לדעת שיהיו לזה השלכות.

 

האם זו הפעם הראשונה שניסית לרדת במשקל?

הייתי ילדת דיאטות קלאסית, נדדתי מדיאטנית אחת לשניה, ואמא שלי נורא פחדה שתהיה לה "בת שמנה". זאתי בלי החבר, ושלא מציעים לה לרקוד סלואו במסיבות כתה. לפני העלייה לחטיבת הביניים הצלחתי להוריד 20 ק"ג בתכנית לילדים בבי"ח שניידר, אבל התייחסתי לזה כתחרות, ורק רציתי לנצח את הילדים האחרים. :) לאחר מכן, המשקל חזר...

 

מה שונה ב"דיאטה" הזו אל מול דיאטות אחרות?

מה שעושה את ההבדל זו שירה. היא מבינה ראש של אנשים שמנים, והיא שואלת את השאלות הנכונות ועוזרת להיכנס ולהישאר בתהליך.
 

נועה השילה ממשקלה 38 קילו

 

מה הכי אהבת בשיטה של חצי שירה?

אתה מחליט את התוכן של הדיאטה שלך. נכון שיש "תפריט דיאטה", אבל אתה יכול להכניס פנימה את מה שאתה אוהב, אחרי ייעוץ משירה. ברגע שאתה יודע מה מכילים הדברים שאתה נוהג לאכול גם ככה, הבחירות שלך הופכות להיות פשוטות יותר ביום יום.

 

איך התגובות מבני המשפחה והחברים ואיך ההרגשה להיות פחות 38 ק"ג במשקל?

לא ניתן לתאר את השינוי שירידה דרסטית במשקל עושה בחיים שלך. יגידו מה שיגידו, אנחנו חיים בעולם שטחי. את מגלה את זה כשלפתע פותחים עבורך את הדלת, ומחייכים אליך סתם ככה ברחוב. זה לא אותם חיים, כי את לא אותה הבחורה. את פתאום מבינה שאת יכולה להיכנס לקניון ופשוט למדוד בגד מהמדף, שהבחור שניגש לכיוונך בבר לא בהכרח מתכוון להתחיל עם חברה שלך, ושאין שום סיבה שאנשים יגידו לך לא. זה נשמע אולי שטחי על פניו, אבל רק מי שהוריד ככה במשקל, ידע להעיד באובייקטיביות שהחיים שלו השתנו. וכן, החיים זה אותו רצף של ארועים קטנים ושטחיים שקורה לנו. זה ההסמקות, זה המחמאות, זה להתחיל לצאת עם בנים, וזה לדעת להרגיש כמו אשה בפעם הראשונה, ולא "החברה השמנה של...". המשפחה והחברים הקרובים פרגנו ועודדו, כמובן, אבל שינויים במשקל נמדדים דווקא על ידי האנשים שלא ראו אותך כמה שנים. הצליל האהוב עליי בעולם הוא זה של קול מוכר מלפני שנים, שפתאום אומר ברחוב: "נועה? זאת את?".

 

אילו דברים היית רוצה לספר למי שמתעניין בשיטת חצי שירה?

אין תחושה נוראית יותר מלגור בגוף לא שלך. אם הבנתם את המשפט הזה, כנראה שאתם צריכים לעשות משהו בנוגע לזה. ירדתי עשרות קילוגרמים, אבל הרגע שבו הרגשתי באמת טוב עם עצמי היה בשבוע הראשון. לא כי נראיתי שונה, חלילה, אלא פשוט כי ידעתי שאני עושה משהו בנוגע למשהו שמפריע לי בחיים, ואני לא מתכוונת לתת לו לנצח. זה גם לא משנה מה יהיה המשקל הסופי שלכם, אל תחליטו על משקל מסוים ותשאפו רק אליו. אתה במשקל הנכון, בטווח הנכון של החמישה קילו פלוס-מינוס, כשאתה מרגיש שהגוף שלך לא מהווה שיקול. התחלתי את הדיאטה בכוונה מלאה להיראות סופר מודל בסופה, וגיליתי על עצמי שאני דווקא נהנית שיש עליי קצת בשר ו-"מה לתפוס".זה המראה שהכי מחמיא ונכון לי, אישית. יש חופש מדהים ביכולת להסתכל במראה ולדעת שעיצבת לעצמך את הגוף, אבל היכולת הזאת מגיעה רק כשרואים את הגוף אותו תרצה ללטש, ולא את "מעיל השומן" שעוטף אותך.נועה השילה ממשקלה 38 קילו

 

חזרה לעמוד סיפורי הצלחה

 

דיאטה - חצי שירה
השינוי מתחיל עכשיו!

מלא/י את פרטייך ונחזור אליך בהקדם!

טלפון: 054-8008565

info@halfshira.co.il

הרשמה לאתר בחינם צרו קשר