הרזיה מהירה - מהי הדרך הנכונה?

 

העולם של ימינו המאופיין בחיפוש אחר פתרונות אינסטנט, פתרונות מידיים לכל בעיה. בהתאם למגמה זו, אנו מוצאים את עצמנו מחפשים אחר פתרון מהיר גם לבעיית ההשמנה.

אנשים רבים מחפשים פתרונות מהירים לירידה במשקל, הרזיה מהירה, ומוכנים לאמץ דיאטת כסאח שתאפשר הרזיה משמעותית במהירות.

אפשר להבין את הנטיה של כולנו לחפש פתרון קסם לבעייה איך לרזות מהר, להשיל מספר גדול של קילוגרמים במהירות אך בקלות, ללא תחושת רעב, ללא ויתור על פינוקים ונשנושים, "לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה".

יחד עם זאת, יש לזכור כי אנו מדברים על גוף האדם, מכונה מתוחכמת המסוגלת לעשות המון, כולל לשמור על בריאות הגוף, לאזן בין המערכות השונות בגוף ולשמור על מצב מיטבי בכל עת.

הרזיה מהירה

 

הרזיה מהירה תלויה במערכת חילוף החומרים

אחת המערכות המתוחכמות ביותר בגופנו היא מערכת חילוף החומרים.

אנו מכירים את חילוף החומרים בגוף בהקשר של הרזיה ודיאטה, ונוטים לתרץ משקל עודף באמירה "יש לי חילוף חומרים איטי".

אבל מערכת חילוף החומרים בגוף אחראית להרבה יותר מאשר רק משקל הגוף. גופנו בנוי לאפשר המשך תיפקוד ושמירה על בריאות המערכות החיוניות בגוף גם בתנאים של מחסור במזון. כשהגוף מקבל פחות אוכל הוא לומד להסתגל במהירות. מערכת חילוף החומרים מאיטה את עצמה, והגוף משתדל להפיק את המיטב מכמות המזון המעטה.

וזו בדיוק הבעיה כשעושים דיאטה מהירה במטרה להשיג הרזייה מהירה.

כשאנו מרעיבים עצמנו ונותנים לגוף כמות קטנה של קלוריות ליום, הגוף לומד להפיק מכמות הקלוריות הזעומה את המיטב, פשוט כדי לשמור על הבריאות ולאפשר לכל המערכות החיוניות בגוף להמשיך לקבל את כל הנחוץ להמשך פעילות תקינה.

כך אמנם מושגת הרזיה מהירה (שכוללת בעיקר אובדן מים ומסת שריר), אבל הגוף מרגיש כאילו אנו חיים במחסור, כאילו אין לנו די אוכל, מה שגורם לתגובת היו -יו והעלייה במשקל מייד לאחר הדיאטה. בשל עובדה זו, מייד כאשר נסיים את תקופת הדיאטה המהירה ונתחיל לאכול מעט יותר מאשר בתוכנית ההרזיה המהירה בה דבקנו - תתחיל השמנה.

 

דוגמא לדיאטת כסאח של הרזייה מהירה ותוצאותיה

דיאטת כסאח של 800 קלוריות ביום, דיאטה דלה שהיא בעצם סוג של הרעבה עצמית, אמנם תשיג הרזיה מהירה. הקילוגרמים יירדו, ותהיה גם ירידה בהיקפים ומספרי הבגדים.

כשנעלה את כמות הקלוריות ליום ל- 1000 לדוגמא (כמות קלוריות נמוכה שעדיין נחשבת לסוג של דיאטת כסאח והרעבה), ירגיש הגוף שיש לו פתאום שפע. יש לו פתאום 200 קלוריות יומיות שהוא התרגל שאין לו.

לכן אותן 200 קלוריות יתורגמו כולן מיידית לשומן - פשוט.

 

אז איך בכל זאת משיגים הרזיה מהירה בריאה?

מעבר לעובדה שדיאטות של הרזיה מהירה מכילות בדרך כלל לא מספיק תרכיבים תזונתיים, להם הגוף זקוק מדי יום על מנת להמשיך לתפקד באופן מיטבי ולשמור על הבריאות, מהווה דיאטה מהירה גורם שיפעיל את אפקט היו-יו (הרזיה - השמנה - הרזיה - שמנה וחוזר חלילה).

אנשי מקצוע הבקיאים בתחום מציעים לאמץ דיאטה מאוזנת שמחנכת לאכילה נכונה, מתוך שליטה שתאפשר השגת משקל היעד בפרק זמן שאינו קצר מדי.

התוצאה בדרך זו היא הרזיה הדרגתית ומבוקרת ללא סיכון או פגיעה במערכות הגוף השונות, שתאפשר השגה של משקל היעד תוך פרק זמן ארוך יותר.

אבל הסיכוי לשמור על המשקל הרצוי לאורך זמן במקרה זה עולה משמעותית - ופה עיקר העניין.

בניגוד לשיטה של הרזיה מהירה, שיטה של הרזיה הדרגתית הדוגלת באימוץ הרגלי אכילה נכונים בונה תשתית להמשך החיים במשקל תקין ויציב.

וזה מה שבעצם כולנו רוצים. לא?

 

מעוניינים לקבל עוד מידע?
 

לקבלת פרטים לגבי שיטת ההרזיה שלנו - ניתן ליצור קשר באמצעות טלפון 09-8858565 או על ידי השארת פרטים

 

 

 

בחזרה לדף מאמרים

 

 

הרשמה לאתר בחינם צרו קשר