טיפים לתזונה נכונה בעזרת הרפואה המשלימה

 

 

 

ישנן שיטות רבות לירידה במשקל. יש את השיטה הקונוונציונאלית, יש את השיטה הבלתי קונבנציונאלית (כדורים, ניתוחים וכדומה) ויש שיטות שקשורות לרפואה המשלימה, שרואה באדם מכלול של גוף ונפש כשלפי שיטה זו, איזון נכון יכול לסייע לגוף לעזור לעצמו ולטפל בגורמים השורשיים אשר בעקבותיהם נוצרים סימפטומים שונים, כגון השמנה. לפי הרפואה המשלימה – איזון נכון יביא לתחושת שובע, איזון וחיזוק מערכת העיכול והמערכת ההורמונלית ושיפור חילוף החומרים בגוף.

 

 

טיפ ראשון – תחושת שובע

 

כשאדם רעב, קשה לו לשלוט בצריכת המזון. דרך אחת בה הרפואה המשלימה עשויה לסייע לאנשים המעוניינים לרזות היא בהפחתת תחושת הרעב. הטיפול נעשה באמצעות דיקור באוזן. טיפול זה יכול לסייע בצריכה מתונה של מזון. ככל שהטיפול יתמשך כך תחושת השובע תגיע מהר יותר וגודל הארוחות יקטן בהתמדה.
הטיפול יכול להתבצע גם על ידי מיני מחטים המודבקים לאפרכסת האוזן. משך הטיפול נקבע בהתאם לתוצאות הרצויות ועשוי לארוך עד שלושה חודשים.

 

 

טיפים לתזונה נכונה בעזרת הרפואה המשלימה

 

טיפ שני – שיפור חילוף החומרים באמצעות דיקור

 

לדיקור הסיני (אקופונקטורה) יש לעיתים השפעה מערכתית על הגוף. בגוף קיימות מאות נקודות דיקור שונות אשר לכל אחת מהן השפעה שונה על הגוף. מטפל מוסמך, כזה אשר למד לימודי רפואה משלימה רציניים ואף השתלם בתחום לאחר מעבר התמחות מתאימה, יודע אילו נקודות משפיעות על הגוף ובאיזה אופן.

 

יש הטוענים כי טיפול נכון בדיקור סיני יכול להביא לתוצאות של איזון מערכת העיכול וחיזוקה, שיפור חילוף החומרים בגוף, שינה טובה יותר והפחתת מצבי סטרס אשר עשויים לתרום להרזייה ולאורח חיים בריא יותר, המונע מגוון מחלות בנוסף.

 

 

טיפ שלישי – נטורופתיה, רפואה סינית ותזונה נכונה

 

התשובות לשאלה מהי תזונה נכונה שתביא להרזייה, הן רבות. הרפואה המודרנית מתמקדת בספירת קלוריות כשהרעיון המרכזי הוא מתמטי- לצרוך פחות מכפי שמוציאים. התפיסה הזו מביאה רבים לדיאטות יו-יו מזיקות בהן מורידים במשקל ומייד לאחר הדיאטה מעלים את כולו מחדש, לעתים אף מוסיפים מעבר למשקל המקורי.

 

על פי הרפואה הסינית והמשלימה תזונה נכונה איננה עניין של "דיאטה" אלא עניין של דרך חיים. המטרה אינה לשנות את ההרגלים לפרק זמן מוגבל אלא שינוי יסודי של ההרגלים לכל החיים כך שמצבו של האדם ישתפר, ההרזייה תהיה תופעת לוואי של שינוי דרך החיים.

 

הרפואה הסינית גורסת שלא רק שהימנעות מאכילה לא תביא לירידה במשקל אלא להיפך, היא גורסת שיש לאכול גם כדי לרזות – רק שהאוכל אותו אנו צורכים ישתנה. השינוי על פי הרפואה הסינית הוא פרטי ומותאם בדיוק לכל אדם ואדם ורק אדם מוסמך שבקיא בתחום הרפואה משלימה ומסוגל לבצע אבחון מדויק וטוב ידע לתת תפריט המתאים בדיוק לאדם.

 

 

טיפ רביעי – פעילות גופנית כגון טאי –צ'י

 

כמו הרפואה המערבית, גם הרפואה הסינית והמשלימה רואה בפעילות גופנית הרגל חיוני לשמירה על איזון ואורח חיים בריא. פעילות גופנית כגון אימוני טאי צ'י או צ'י קונג עוזרת להשיג אורח חיים בריא ולרזות וחיונית כחלק מתהליך ההרזייה כולו.

 

 

טיפ חמישי – ניקוי רעלים

 

לפי הרפואה המשלימה: התזונה מערבית יוצרת מצבורי רעלים בגופנו המקשים עלינו להתמודד עם המעבר לאורח חיים בריא והרזייה. התחלת טיפול של רפואה משלימה במטרה להרזות עשויה להתחיל בטיפול ניקוי רעלים יסודי אשר יעזור לגוף להפטר ממצבורי הרעלים אשר כבר קיימים בו ולהתחיל מנקודת זינוק טובה יותר את השינוי באורח החיים.

 

 

טיפ שישי – צמחי מרפא

 

ניתן להשתמש בצמחי מרפא ותוספים כדי להשלים ולהעצים את התהליך. ההמלצה על צמחי מרפא מתאימים, כאלו אשר יעזרו ולא יפריעו או יסכנו את התהליך כולו, לעשה על ידי אדם מוסמך בלבד, כזה אשר למד לימודי רפואה משלימה מעמיקים, כיוון שהיא דורשת ידע רב והבנה לא רק בתחומי הרפואה המשלימה אלא גם בתחומי הרפואה המערבית, תחומים אשר גם הם נלמדים במסגרת לימודי רפואה משלימה.

הרפואה הסינית והמשלימה רואה הרזייה בעין שונה מהרפואה המערבית. היא אינה מתמקדת בתקופת זמן מוגדרת של "דיאטה" אלא בשינוי אורח חיים, תזונה ודפוסי פעילות אשר ישנו את גורמי הבסיס אשר הביאו להשמנה מלכתחילה ושינויים אלו יביאו לאיזון מחודש. ההרזייה בתהליך זה היא תוצר לוואי של השינוי בדרך החיים, שינוי אשר ימשך גם מעבר לתקופת הדיאטה הקצובה.

 

 

 

 

 

בחזרה לדף מאמרים

 

 

 

הרשמה לאתר בחינם צרו קשר